Procedura zakupu

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę zakupu importowanego auta lub innego pojazdu
z USA i Kanady:

Krok 1: Wybór pojazdu

Pierwszym krokiem jest dokonanie przez Państwa wyboru pojazdu, korzystając z wyszukiwarek pojazdów na portalach aukcyjnych (lista portali znajduje się w zakładce LICYTACJE). W przypadku niejasności lub jakichkolwiek problemów, jesteśmy do Państwa dyspozycji i pomożemy w wyborze odpowiedniego samochodu wedle podanych przez Klienta kryteriów.

Dodatkowo otrzymają Państwo od nas informację, zawierającą opinię naszych ekspertów na temat danego pojazdu. Korzystamy z pomocy płatnych raportów takich jak CARFAX, AUTOCHECK, EPICVIN, INSTAVIN.

Krok 2: Podpisanie umowy

Po dokonaniu wyboru pojazdu, zostajecie Państwo poinformowani o prognozowanych cenach oraz szacowanych kosztach transakcji (związanych z zakupem i importem auta z USA do Polski). Ponieważ większość pojazdów na rynku amerykańskim jest sprzedawana w formie licytacji, do Państwa należy decyzja do jakiej kwoty będziemy licytować dane auto lub inny pojazd. Będąc do Państwa dyspozycji pomożemy określić kwotę licytacji aby była atrakcyjna.

Dalszym etapem jest podpisanie umowy pomiędzy stronami oraz wpłacenie kaucji na licytację danego auta w wysokości 10% ustalonej kwoty licytacji (wartość nie może być niższa niż 3000 PLN).

Kaucja jest formą zabezpieczenia dla licytującego w przypadku wycofania się przez Klienta z zakupu wybranego pojazdu, oraz pokryciem obciążenia narzuconego przez serwis aukcyjny w przypadku rezygnacji licytującego.

Depozyt zostaje zwrócony w ciągu 2 dni roboczych na konto Klienta w momencie, gdy licytowany samochód przekroczy wartość zakładanego przez Państwa budżetu. Na życzenie Klienta może zostać zostawiony na poczet kolejnej licytacji.

Krok 3: Finansowanie pojazdu

Po otrzymaniu informacji o wygranej aukcji, Klient jest zobowiązany dokonać pełnej opłaty bezpośrednio na konto firmowe w Stanach Zjednoczonych w ciągu 2 dni roboczych. Jest to warunek konieczny, aby uniknąć dodatkowo naliczonych opłat parkingowych.

Krok 4: Importowanie samochodu z USA do Polski

Po dokonaniu zaksięgowaniu przelewu, auto zostanie przewiezione na nasz plac wysyłkowy w porcie i drogą morską importowane do Bremerhaven lub Gdyni. Auto zostaje dostarczone na wskazany przez Klienta adres odbioru. Lokalizacja kontenera jest przez nas na bieżąco monitorowana, pokrywamy za naszych klientów również opłaty związane z procedurą celną które rozliczamy dopiero przy odbiorze auta w Polsce.

Odwiedź nas

MotoAmeryka
Szkolna 57
05-126 Wólka Radzymińska

Skontaktuj się z nami
666 202 803 
666 202 903
e-mail: Biuro@motoameryka.com
© Moto Ameryka- All Rights Reserved